SP5ELA Technical Support. Ham Radio. FT-991, FT-2000D.
Lark
 LARK ULTIMATE 7iWin

LARK Remote Server pracujący pod Windows 10 dla systemu zdalnego dostępu RCFORB Remote Radio. Mechaniczny i elektryczny / elektroniczny projekt mini-komputera LARK Ultimate 7i Win działający pod systemem Windows 10 przeznaczony dla serwera RCFORB dla zastosowań KF i UKF zdalnego dostępu.

Projekt

Projekt zakłada zastosowanie mikrokomputera LARK Ultimate 7i Win (Tableta) z serii "Tablet PC Ultimate Series". Tablety (3 sztuki) zostały zakupione w grudniu 2015 roku. Pierwsza implementacja nastąpiła w styczniu 2016 r. W projekt zaangażowały się trzy osoby: SP5ELA, SP5IOU i SQ5JUP. Wszystkie trzy osoby, to operatorzy krótkofalowcy i właściciele własnych stacji. Wszyscy trzej zamieszkują na terenie Tzw. "Wielkiej Warszawy" (SP5) i należą do Wirtualnego OT PZK.

Electroniczne i mechaniczne podzespoły wymagane do projektu.

Rekwizyt Nr. 1 -Tablet LARK 7i WIN.

Rekwizyt Nr. 2 - Aktywny HUB USB, tzw. hub OTG, 3-portowy, 4-ty port - zasilanie - 1 sztuka.

Rekwizyt Nr. 3 - Transceiver HF / VHF (użyto transceivera firmy Yaesu FT-991) także zasilacz impulsowy 13.8V, 25A. Okablowanie zasilające.

Rekwizyt Nr. 4 i 5 -  Standardowa klawiatura USB, standardowa myszka USB

Rekwizyt Nr. 6 - Karta pamięci SD RAM 32Gb (karta konieczna do upgrad'u systemu Windows 8.1 do Windows 10)

Rekwizyt Nr.7. W lipcu 2017 r. podjęto decyzję (SP5ELA i SQ5JUP) zabudowania tableta LARK, huba USB OTG, zasilacza impulsowego, gniazd zasilania i USB do obudowy.*


LARK unboxig

Tak wygląda LARK 7i Win po wyjęciu z pudełka. Tablet, ładowarka / zasilacz 5V 2A USB, kabel USB-mini USB.

Lark-back
Tył obudowy tableta LARK Ultimate 7i Win.
 Lark-FT991-screen
Lark Ultimate 7i Win - FT991-screen. Ekran tableta z systemem Windows 8.1 / Windows 10 z ekranem logowania ze zdjęciem transceivera FT-991.

LARK Ultimate 7i WIN basic information.

Device type: Tablet
Design: Classic

Released:

2013 r. / 2014-11-01

Dimensions (H/L/W):

188 x 108 x 10.3 mm, vol. 209.1 cm³

Display:

LCD IPS Color (16M) 1024x600px (7.0") 170ppi

Touch screen:

YES

Weight:

250 g

Battery:

Li-Po 3000 mAh

Built-in memory:

16 GB

Memory card:

MicroSD max. 32 GB

RAM Memory:

1 GB

OS:

Windows 8 originally, 8.1, 10, depend on production date

Chipset:

Intel Atom Z3735G

CPU #1 freq.:

1330.0 MHz (4-core)

 

Connectivity

Connections:

WiFi: 802.11 b/g/n
Bluetooth:  4.0
USB: 2.0
WAP: 2.0
XHTML: YES

 

PL

Ultimate 7i WIN 

Tablet wyposażony został w czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735G oraz 1GB pamięci RAM. Ta mocna konfiguracja zapewnia płynność działania np. podczas korzystania z wielu aplikacji równolegle lub przeglądania treści wideo czy grania w gry.

Tablet Ultimate X4 7i posiada 7 calowy wysoko kontrastowy ekran IPS o rozdzielczości 1024x600 pikseli.  Technologia IPS zapewnia szerokie kąty widzenia i doskonałe odwzorowanie kolorów, co przypadnie do gustu szczególnie maniakom gier.

Urządzenie zostało wyposażone w najnowszy system operacyjny Windows 8.1, pozwoli on cieszyć się użytkownikom doskonałą funkcjonalnością i szybkością działania, zaś posiadaczom komputerów z wersją stacjonarną umożliwi bezproblemową synchronizację i transfer treści takich jak filmy, zdjęcia czy kontakty. Integralną częścią tego systemu jest roczna, bezpłatna subskrypcja aplikacji Office 365 (dla użytkowników domowych), zapewniająca dostęp do takich aplikacji jak Word, Excel, PowerPoint czy Outlook. 

Entuzjastom multimediów spodoba się z pewnością wbudowane złącze HDMI, dwie kamery (przód 1,3 i tył 2mpx), 16 GB pamięci flash i moduł Bluetooth, który pozwoli na bezprzewodową i bezpłatną transmisję danych z jednego urządzenia na drugie. 

Dzięki technologii Bluetooth tablet można szybko i łatwo sparować z innymi urządzeniami takimi jak bezprzewodowe słuchawki czy głośniki mobilne. Uzyskany w ten sposób zestaw pozwoli cieszyć się ulubioną muzyką przez długie godziny w dowolnym miejscu. 
Ultimate X4 7i WIN zasila litowo-polimerowa bateria o pojemności 3000 mAh, która zapewni tabletowi do 8 godzin nieprzerwanej pracy.

 

Specyfikacja
  • Rozdzielczość 1024×600 pikseli IPS
  • Wysoko kontrastowy ekran zapewniający komfort użytkowania
  • Pamięć RAM 1GB
  • Windows 8.1 (oryginalnie)
  • 2 kamery: przód 0,3Mpx, tył 2Mpx
  • Bezprzewodowa karta Wi-Fi 802.11b/g/n
  • Złącze HDMI
  • Port USB
  • Akumulator litowo-polimerowy 3000mAh
sp5ela.rf.pl: your social media marketing partner
Counter